Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Stelvio lift skrzypienie deski ASO

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie Stelvio lift skrzypienie deski ASO

    Cześć ,
    Mam pewnie problem , którego być chyba nie powinno Stelvio z końca 2021r. Veloce ti przebieg 12k km . Autem nabyłem w stanie idealnym przejechałem pierwszy 1k km od zakupu gdzie jedynie co przeszkadzało to trzeszczenie / wibracje z tyłu pojazdu klapa / oparcie kanapy . Staram sie jeździć uważnie , ale to co się zaczęło się dziać od ostatnich km to głowa mała na nierównościach trzeszczy/skrzypi deska rozdzielcza i plastiki. Nie było tego wcześniej także jest to dziwne . Ja jestem wyczulony tym bardziej , że kupiłem auto za nie małe pieniądze i w bdb stanie i niskim przebiegu . 2 lata gwarancji minęły już u poprzedniego właściciela , ale mam wykupioną gwarancję zewnętrzną 3 letnia na tzw. Fabrycznych zasadach , a nawet jeśli przyjdzie mi płacić to do jakiego ASO z tym jechać ? Może komuś gdzieś to fajnie naprawili , a nie pogorszyli sytuację?
    Fajnie jak się znajdzie coś w woj. Łódzkie/Śląskie/Opolskie.

    Pozdrawiam .
    Ostatnio edytowane przez adamu ; 12-04-2024 o 09:00

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    459

    Domyślnie

    To samochód powypadkowy ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    No co ty , 2 latek stan nowy salonowy .
    Po prostu na nierównościach wszytko słychać , ale wyszło to teraz jak jeżdżę w koło komina .
    ASO miało jakieś kampanie czy naprawy gwarancyjne na to ? Ja też jestem wyczulony pod względem spasowania i dźwięków , których nie powinno być .
    Myślę jeszcze o zakładzie wyciszającym pojazdy pod car audio , może zapłacić i niech rozbiorą deskę i ją dodatkowo wygłuszą / wykleja ?
    Ostatnio edytowane przez adamu ; 12-04-2024 o 09:01

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Jest kampania w Giulii na wibrujące plastiki w koło zegarów, nie wiem jak Stelvio. I nie wiem czy tylko te nowe zegary (MY2023) czy analogi też.

    Rozumiem twój ból, też jestem wyczulony na dźwięki.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio 23 Veloce
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Cześć ,
    Mam pewnie problem , którego być chyba nie powinno Stelvio z końca 2021r. Veloce ti przebieg 12k km . Autem nabyłem w stanie idealnym przejechałem pierwszy 1k km od zakupu gdzie jedynie co przeszkadzało to trzeszczenie / wibracje z tyłu pojazdu klapa / oparcie kanapy . Staram sie jeździć uważnie , ale to co się zaczęło się dziać od ostatnich km to głowa mała na nierównościach trzeszczy/skrzypi deska rozdzielcza i plastiki. Nie było tego wcześniej także jest to dziwne . Ja jestem wyczulony tym bardziej , że kupiłem auto za nie małe pieniądze i w bdb stanie i niskim przebiegu . 2 lata gwarancji minęły już u poprzedniego właściciela , ale mam wykupioną gwarancję zewnętrzną 3 letnia na tzw. Fabrycznych zasadach , a nawet jeśli przyjdzie mi płacić to do jakiego ASO z tym jechać ? Może komuś gdzieś to fajnie naprawili , a nie pogorszyli sytuację?
    Fajnie jak się znajdzie coś w woj. Łódzkie/Śląskie/Opolskie.

    Pozdrawiam .
    Na pewno warto przesmarować silikonem uszczelki drzwi - potrafią skrzypieć nawet na małych nierównościach. Co do samej deski nie wypowiem się.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Boczki drzwi też skrzypią , ten temat pewnie chłopaki od wyciszeń załatwią.
    Deska i wibracje objawia się również przy przekroczeniu wyższych prędkości 150km/h + .
    Brak mi pomysłów , ASO Opole nie miało takich zgłoszeń …

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    U mnie też skrzypiały zegary. W ASO włożyli jakieś elastyczne pierścienie od nowych zegarów i przeszło.
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Boczki drzwi też skrzypią , ten temat pewnie chłopaki od wyciszeń załatwią.
    Deska i wibracje objawia się również przy przekroczeniu wyższych prędkości 150km/h + .
    Brak mi pomysłów , ASO Opole nie miało takich zgłoszeń …
    dobra rada- kup sobie specjalny płyn do plastików wurth-a - nie jest to silikon ale płyn https://allegro.pl/oferta/wurth-plas...iABEgI-CvD_BwE

    podajesz we wszystkie szczeliny plastikowe aż "trafisz" na miejsce w którym to skrzypi (o ile jest to dostępne).
    jedno wiem - komukolwiek i cokolwiek zlecisz do grzebania pod deską będzie jeszcze gorzej. cokolwiek nie ruszysz nie ba szans aby siedziało jak fabrycznie.
    do głowy mi przyszło jeszcze że może ktoś grzebał przy filtrze kabinowym- może tam coś połamali niedokręcili albo źle ułożyli bo tam naprawdę jest pole do popisu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Z tym filtrem ciekawe bo byłem miesiąc temu w ASO na wymianie kabinowego …
    Ogólnie co do wyciszenia / poprawy jakości dźwięku HK , nawet próbując sam wyciszyć drzwi to mówisz , że k tak mimo pianki i mat może być gorzej niż jest … Audio jest słabe , ale właśnie wyciszenie drzwi / suba daje wartości dodane w wyciszeniu pojazdu i poprawy dzieje fabrycznego .

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Wszystko kwestia jak kto robi, co połamie i co połamanego wymieni na nowe zamiast olać. Niestety niektóre spinki w Alfie wygląda na to że są nie dostępne w ASO a zamienników też nie ma. Akurat do drzwi wszystko jest na szczęście.

Podobne wątki

  1. Skrzypienie w tylnym zawieszeniu (Stelvio)
    Utworzone przez Kaszl@k w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2022, 12:40
  2. Nakładka na kierownicy Stelvio. Skrzypienie.
    Utworzone przez Pietro1973 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2022, 18:28
  3. [Giulietta] Panel Deski Alfa Romeo Giulietta lift Carbon
    Utworzone przez Dareek w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2019, 12:41
  4. Fotele, kanapa i boczki po lift do przed lift
    Utworzone przez grzlab88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2019, 07:24
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 20:20

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory