Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: wnętrze błotnika alfa 147 - prośba o foto lub wyjaśnienia

  1. #1
    mrunia
    Gość

    Question wnętrze błotnika alfa 147 - prośba o foto lub wyjaśnienia

    Cześć,

    Poszukuję AR147 i ostatnio trafiła mi się ciekawa sztuka w dobrej cenie. Mam jednak małą wątpliwość. Egzemplarz który oglądałem miał w nadkolach przednim od wewnątrz szparę między dwoma blachami w okolicach środka nadkola (przy elementach zawieszenia). Identyczna "szpara" jest po obydwu stronach samochodu, tylko z przodu (z tyłu są założone nadkola plastikowe z wygłuszeniem, więc nic nie widać). Nie zauważyłbym tego, gdyby było również założone plastikowe nadkole, ale go nie było.

    Generalnie auto wygląda dobrze, nie widać, aby coś było wymieniane czy lakierowane - zresztą nie spodziewam się po aucie 10-letnim, że wszystko będzie cacy, bo to nierealne. Niemniej jednak byłem z nim w warsztacie i wszystko niby jest OK - poza tymi szparami które nie dają mi spokoju.

    Powiedzcie proszę, czy to jest jakiś wynalazek AR mający na celu lepsze schłodzenie komory silnika czy co? Czy auto jest po solidnym dzwonie i wszystko naprawili, tylko "zapomnieli" o tych szparach wewnątrz nadkoli, albo auto rozpada się ze starości?

    Będę wdzięczny za odpowiedzi. Jutro wybieram się po to autko i jak będzie okazja to może podejrzę jeszcze w innym egzemplarzu, ale pierwsze wolę zapytać Fachowców z Forum

    Pozdrawiam,
    Dawid.

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Szkoda, żes fotki nie strzelił podczas ogledzin bo tak to sobie trudno wyobrazic

  3. #3
    mrunia
    Gość

    Domyślnie

    no wiem właśnie kurcze, nie pomyślałem wtedy, a teraz mi to spokoju nie daje

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

    Znalazłem foto tej okolicy i zaznaczyłem kreską, gdzie mniej więcej te "szpary" się znajdują. Niestety na foto z tego co widzę jest założone plastikowe nadkole, więc spodu nie widać.


  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    W tym miejscu co zaznaczyłes spotykają sie łączenia własnie blach i muszą byc takie same z jednej strony jak i z drugiej. Po lewej stronie na zdejeciu po zdjeciu nadkola też powinno byc takie łączenie i w tym miejscu po oczyszczniu powinno widac fabryczną konserwacje (taki wosk bursztynowy). Chyba o to kaman?

  5. #5
    mrunia
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie była taka szpara między tymi blachami i jakby pod spodem widać było taką konserwację w kolorze o jakim piszesz. Tylko dla mnie to wyglądało jakby te blach się "odspoiły" jedna od drugiej i stąd taka szpara. Ale z obydwu stron jednocześnie?

    ---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

    Znalazłem takie foto na necie - wygląda na to, że w tym miejscu faktycznie tworzy się taka szpara między dwiema blachami, więc generalnie chyba nie ma się czym przejmować Jak pojadę dzisiaj odebrać, to pstryknę foto na wszelki wypadek, coby się upewnić.
    Pozdrawiam.


  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    ta szpara ma tak byc to jest rynienka odprowadzajaca wode z gory pomiedzy szyba a maska w rogu - wiem bo mam z nia problem , leje mi sie woda pod nogi kierowcy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 22:39
  2. Wnętrze Alfa 147 - Odchodząca obitka
    Utworzone przez riv w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 23:47
  3. [145] Reperaturka błotnika alfa 145
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory