Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Szarpnięcie przy dodaniu i odjęciu gazu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie Szarpnięcie przy dodaniu i odjęciu gazu

    Kiedyś już poruszałem podobny temat, ale z uwagi na powiększanie się problemu wracam do tematu.

    [/b]Objaw mam taki, że przy dodaniu gazu (w zasadzie na każdym biegu) czuć szarpnięcie, to samo jak zdejmę nogę z gazu. Dzieje się to tylko na gorącym silniku, przy zimnym silniku nie ma tego problemu.[/b]

    Kiedyś zamieściłem dane, które zczytałem Unidiagiem (FRA, TRA, lambda) - bubu stwierdził, że parametry są ok.

    Co może być przyczyną? Myślałem generalnie o świecach, cewkach i wrtyskiwaczach. Świece wymieniłem, ale bez poprawy.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A może przyczyna tkwi w mechanice, a nie elektronice. Spróbuj sprawdzić zawieszenie całego zespołu napędowego, luzy na przegubach i ewentualnie sprzęgło. Co prawda ze sprzęglem to dużo roboty, ale kto wie - może pękła sprężyna w tarczy sprzegła. Dziwne tylko, że ten objaw wystepuje na gorącym silniku. :|?:

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Dlatego, że objawy te występują tylko na gorącym silniku, to wykluczam uszkodzenia w układzie napędowym.

    Co myślicie o zacinaniu się elektromagnesu wariatora? (wariator nie klekocze)
    Czy mogę odłączyć wtyczkę elektromagnesu i wykonać jazdę próbną?
    Czy istnieje wtedy możliwość uszkodzenia wariatora?
    Jeśli objaw by ustąpił to mam uszkodzony albo wariator albo elektromagnes.

  4. #4
    kfiat83
    Gość

    Domyślnie

    Kolego gord ja mam również taki problem i bardziej obstawiam na coś z mechanicznych części takie jak: Poduszki skrzyni biegów i to co najgorsze to jak pisał SG0240 to właśnie tesprężynki na sprzęgle bo w sumie to mój kuzyn mieł podobny problem VW Golf III td i u niego właśnie siedziały te spręzynki... Jak dojdziesz do tego co to może być to daj znać...

  5. #5
    kfiat83
    Gość

    Domyślnie

    a co to jest ten Wariator i gdzie to soe znajduje?? bo mam ostatnio problem z mocą i obrotami silnika. Objawia sie to tym, że przy około 4tys. obrotów przy dodaniu raptownie gazu auto zaczyna sie dusić i nie ma mocy. Po odjęciu gazu i powolnym dodawaniu auto zachowuje sie normalnie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Chyba mało możliwe, żeby powodem ww objawów było uszkodzenie tarczy sprzęgła.

    Dlaczego? Otóż, do momentu rozgrzania się silnika (+70 stopni), około 15-20 minut jazdy nie ma tych objawów szarpania, a przecież co miało by się zmienić w sprzęgle przez te 20 minut?

  7. #7
    kfiat83
    Gość

    Domyślnie

    mógł w skrzyni rozgrzać sie olej i wszystko zaczyna luźniej chodzić więc te spręzynki wytłumiaja te luzy....Ale nie jestem pewien jak już pisałem Kuzyn miał podobne objawy w VW

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał kfiat83
    a co to jest ten Wariator i gdzie to soe znajduje?? bo mam ostatnio problem z mocą i obrotami silnika. Objawia sie to tym, że przy około 4tys. obrotów przy dodaniu raptownie gazu auto zaczyna sie dusić i nie ma mocy. Po odjęciu gazu i powolnym dodawaniu auto zachowuje sie normalnie.
    Wariator to element odpowiedzialny za moc w niskim zakresie obrotów i nazywa się wariatorem faz rozrządu. Jego uszkodzenie rozpoznaje się zazwyczaj po głośnej pracy silnika (jak diesel) podczas rozruchu zimnego motoru.
    Jestem przekonany, że to nie on jest odpowiedzialny za Twój problem, a raczej przepływomierz. Jednak najlepiej zdiagnozuj usterkę podłączając samochód do egzaminera.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Bolo1990
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem, u mnie podczas jazdy gdy polozy sie noge na sprzegle czuc drgania, samochod szarpie i ciezko plynnie jechac, 1 i 2 ciezko wchodza. W warsztacie sprawdzili i powiedzieli ze poduszki silnika i skrzyni biegow nie trzymaja i silnik jakby lezal na samym metalu i z tad te problemy. W piatek jade do innego warsztatu i zobaczymy czy teoria warsz. 1 sie sprawdzi.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Jak uważacie, czy ta poduszka jest ok, czy wygląda na uszkodzoną?

    Jest to prawa poduszka silnika.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 14:54
  2. 156 - stuk przy dodaniu i odjęciu gzu
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 14:09
  3. Szarpanie silnikiem przy odjęciu i dodaniu gazu do 2tys.
    Utworzone przez Kynium w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 08:26
  4. Skubanie przy dodawaniu/odjęciu gazu TS
    Utworzone przez puotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 14:20
  5. [166] Stuki-puki przy odjęciu gazu...
    Utworzone przez M@rcin w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-12-2008, 07:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory