Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Tuning mechaniczny Alfa 166 2.4 JTD 10V 136 PS

  1. #1
    Januszek166
    Gość

    Domyślnie Tuning mechaniczny Alfa 166 2.4 JTD 10V 136 PS

    Cześć

    Od jakiegoś czasu przymierzam się do podniesienia mocy w swojej Ślicznotce poprzez tuning mechaniczny. Dotychczas mam wgraną mapę i zaślepiony EGR, daje mi to jakieś 170km. Co planuję?

    Na teraz zapalanowaną mam wymianę intercoolera na większy oraz wymianę wydechu na przelotowy. W związku z tym rodzi się kilka ważnych pytań.

    Jako że ze sposobem zamontowania wydechu problemów na tle teoretycznym nie ma, to z intercoolerem wiążą się już pewne nieścisłości. Jak wiadomo, w internecie krąży wiele różnych informacji i wskazówek na temat montażu większego IC w modelu 156, na temat mojego (czy też naszego) modelu informacje są raczej szczątkowe i nie do końca jasne.

    W związku z tym mam kilka pytań:

    1) Jaki konkretnie dobrać IC, by nie było potrzeby ingerowania szlifierką kątową w zderzak przedni?
    2) Jaki konkretnie dobrać IC, gdy ingerencja w zderzak będzie niezbędna?
    3) Jaki jest prawidłowy stosunek średnicy wydechu do średnicy dolotu?
    4) Czy możliwe jest zamontowanie filtra stozkowego w miejscu starego IC? Próbował ktoś?
    5) Jak ma się sprawa z wymianą wtrysków z wersji 140-konnej? O czym należy pamiętać przy ich wymianie?
    6) Czy wydech przelotowy należy zrobić od samego kolektora wydechowego? Istnieją jakieś przeszkody?

    Proponuję, żeby był to temat zbiorczy, gdzie każdy użytkownik AR 166 może uzyskać informacje na temat tuningu swojej Belli.

    Pozdrawiam serdecznie

    Januszek166

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Wgraną mapę ale jaką? Forumowego śmiecia pro1 czy coś normalnego(od normalnego tunera)?

  3. #3
    Januszek166
    Gość

    Domyślnie

    Mapa jest wgrana przez znajomego, który wykonał mi to za symboliczną butelkę gorzały Mapa jest z dobrego źródła, lecz konkretnie nie pamiętam skąd.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    To najpierw jedź na hamownie i sprawdź ile wart jest ten wsad za "flaszkę"

    IC kładziesz chińczyka ( 550x180x65 ) orurowanie z kwasówki i wszystko. Wydech co masz na myśli ? Bo ja DP 2,75 i 2,5 po całości na jednym tłumiku. Tylko nie wiem czy to ma sens do trochę starego Kibla jaki masz...

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Czyli gotowiec... Nie ma w gotowcu czegoś takiego jak dobre źródło, chcesz moc to jedź do ogarniętego tunera - w Twoich okolicach spróbowałbym w http://www.turbodiesel.pl/

  6. #6
    Januszek166
    Gość

    Domyślnie

    Kurde, zapomniałem napisać, że po tych modach wybieram się na hamownie i remap. Dzięki za info

    Edycja:

    Kolin, troche nie za bardzo łapię o co chodzi z Kiblem A co do wydechu to pełen przelot, wycięcie kata, rozważam jeszcze czy zamontować tłumik końcowy przelotowy, czy zostawić prostą rurę i dospawać na koniec jakąś ładną końcówkę. Ale z tym się jeszcze prześpię. IC chińczyk? Chodzi o to że jakiś chiński IC o podanych przez ciebie wymiarach?
    Ostatnio edytowane przez Januszek166 ; 07-12-2012 o 18:42

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    doczytaj o tuningu mechanicznym silników JTD i wtedy załapiesz o co nam chodzi.
    Powiedz nam najpierw ile masz $ i co chcesz wyciągnąć z tego silniczka.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Januszek166
    Gość

    Domyślnie

    Czytałem i wiem o co chodzi, temat założyłem, bo potrzebuję konkretów. Co chcę osiągnąć?

    Na teraz, tak jak mówiłem: nowy, większy intercooler z nowym orurowaniem, filtr stożkowy, nowy, przelotowy wydech + remap i hamownia. Moc? Planowo 200KM. Ile mam na to kasy? 2,5 tysiąca. Powinno zostać jeszcze pare złotych, ponieważ katalizator po wycięciu sprzedam, podobnie jak elementy standardowego wydechu.

    O ile zostanie spora suma, zainwestuje jeszcze we wtryskiwacze od wersji 140-konnej.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Napiszę tak...

    IC z robocizną jak chcesz sam robic 700-900zł
    Wydech profii 2000zł ( Np MG z Siemianowic śląskich )
    Stożek sobie daruj
    Dorzuć sobie MBC żeby boost podbić i może 185/190 KM wypluje jak masz zdrowy "piec" i resztę osprzętu. Słabe są tutaj wtryski, sprzęgło jest również gorsze niż w 140/150.

    Softem+MBC ok 1,2-1,3b zrobisz 175/370-380 NM Na seryjnym słupku.
    Ostatnio edytowane przez Kolin ; 07-12-2012 o 19:15

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Janusz za 2.5 tys zł to soft + mbc zrobisz. Zostanie Ci na pełny bak w alfie.

    Zeby zrobić to 200 to musisz wywalić kata i włożyć FMIC. Co podnosi koszt o ok tys zł. Więc za ok 3 tys zł masz jakieś 200 koni.

Podobne wątki

  1. Tuning mechaniczny JTD
    Utworzone przez paparazy w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 08:40
  2. [145] Tuning Optyczny czy Mechaniczny?
    Utworzone przez durro w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 20:42
  3. [156] tuning mechaniczny + chip, doradźcie
    Utworzone przez wacek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 16:44
  4. [156] Tuning mechaniczny silnika 2.0 TS czy to mozliwe
    Utworzone przez darpes w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory