Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Logo Podkarpackich Alfaholików

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.kris.k
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTDm Automat Rok prod 2004
    Postów
    118

    Domyślnie

    Przepraszam koledzy że się wtrącam ale mimo wszystko rzuca się w oczy że ramię krzyża joanitów z loga alfa romeo jest trochę za nisko ,ciekawa jest za to spójność jaka powstaje na fladze bo zarówno tej krzyż po lewej stronie jak i ten po prawej mają wspólną historię jeden i drugi to herby zakonu joanitów w swoich różnych okresach

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar R0bs0n
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Rzeszow , Königreich Galizien
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA , Mito 1.4 MPI , 156 1.8 TS , 145 1.4 TS
    Postów
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.kris.k Zobacz post
    Przepraszam koledzy że się wtrącam ale mimo wszystko rzuca się w oczy że ramię krzyża joanitów z loga alfa romeo jest trochę za nisko ,ciekawa jest za to spójność jaka powstaje na fladze bo zarówno tej krzyż po lewej stronie jak i ten po prawej mają wspólną historię jeden i drugi to herby zakonu joanitów w swoich różnych okresach
    Tak się właśnie fajnie złożyło Dodatkowo wąż biscione z herbu AR jest także w herbie Sanoka , jednego z miast na Podkarpaciu (za sprawą królowej Bony). Oczywiście to ramię krzyża po lewej będzie podniesione do góry
    AR Giulietta 1.4 TB (13) - jest
    AR Mito 1.4 (11) - jest
    AR 156 1.8 TS (00) - jest
    AR 145 1.4 TS (98) - jest



    Alfaholicy Podkarpacie na FB -
    --> Fanpage i Grupa

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał R0bs0n Zobacz post
    Proszę zwrócić uwagę że i owszem jest nawiązanie do niego (bo o to chodziło) niemniej jednak wykorzystany jest jedynie fragment tych 3 paseczków , i to w zupełnie innej kolorystyce.
    Wszystko zależy od tego jak sformowane zostało zastrzeżenie dla tego wzoru.

    Poza tym chodzi też o niekomercyjne wykorzystanie.
    To tylko sugestia. Bo jeśli będziecie umieszczali to na sprzedawanych koszulkach, kubkach itp.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar R0bs0n
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Rzeszow , Königreich Galizien
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA , Mito 1.4 MPI , 156 1.8 TS , 145 1.4 TS
    Postów
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Wszystko zależy od tego jak sformowane zostało zastrzeżenie dla tego wzoru.
    www.wrota.podkarpackie.pl/res/um/region/regulamin_znak_przestrzen_otwarta.doc
    Całość regulaminu jest pod linkiem powyżej . Gdybyśmy teoretycznie chcieli występować o zgodę na użycie tego znaku musielibyśmy umieścić go w całości. A projekt naszego logo tego nie przewiduje.

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Bo jeśli będziecie umieszczali to na sprzedawanych koszulkach, kubkach itp.
    Sprzedawać może osoba fizyczna prowadząca działalność gosp. lub organizacja mająca osobowość prawną i posiadająca zezwolenie na prowadzenie działalności gosp. Oba te podmioty sprzedają na rzecz osób trzecich , tzw. klientów. W naszym przypadku żadne z powyższych miejsca mieć nie będzie. Każdy z nas robi sobie naklejkę,kubek,koszulkę dla siebie w ramach tzw. użytku własnego. Nie ma mowy o żadnej komercjalizacji . Ewentualna komercjalizacja wymagałaby np zarejestrowania stowarzyszenia , zastrzeżenia logo jako znaku graficznego , uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności gosp. ,NIP , Regon , itd.
    AR Giulietta 1.4 TB (13) - jest
    AR Mito 1.4 (11) - jest
    AR 156 1.8 TS (00) - jest
    AR 145 1.4 TS (98) - jest



    Alfaholicy Podkarpacie na FB -
    --> Fanpage i Grupa

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.kris.k
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTDm Automat Rok prod 2004
    Postów
    118

    Domyślnie

    Kolego zmusiłeś mnie do przeczytania historii Sanoka a właściwie Królewskie Wolne Miasto Sanoka oraz co za tym idzie genezy jednej z części herbu , wychodzi na to że Alfiści Sanoka powinni mieć ulgi podczas rejestracji ,bo promują swoje miasto

    Pozdrawiam
    jako mieszkaniec tez Królewskiego miasta Kowal

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dominik1992
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SW 110 km
    Postów
    316

    Domyślnie

    A mnie sie bardzo podoba logo Warszawy normalne na znaczku alfa romeo- fajnie widac na filmiku warszawscy alfaholicy.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Matrix92
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    22

    Domyślnie

    W wolnej chwili zrobiłem coś takiego
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfaholicy.png
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	32.1 KB
ID:	159727  

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar R0bs0n
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Rzeszow , Königreich Galizien
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA , Mito 1.4 MPI , 156 1.8 TS , 145 1.4 TS
    Postów
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik1992 Zobacz post
    A mnie sie bardzo podoba logo Warszawy normalne na znaczku alfa romeo- fajnie widac na filmiku warszawscy alfaholicy.
    Prawie identyczne też ma Małopolska. A chyba chodzi o to żeby nie powielać podobnych pomysłów. Poza tym pomyśl - jak by to wyglądało np na tylnej klapie samochodu. Jedno logo AR (znaczek) a gdzieś niedaleko drugi podobny ? Jakoś mi się to nie widzi Ale problemu nie widzę . Zaprojektuj i zobaczymy Zawsze można wybrać najlepszy z wielu. Byle szybko bo czasu wiele nie zostało.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał Matrix92 Zobacz post
    W wolnej chwili zrobiłem coś takiego
    Pomijając fakt użycia i napisów i logo z poprzedniego projektu chciałbyś mieć to na samochodzie ? Wg mnie to jest za mało czytelne żeby zrobić z tego np naklejkę.

    I nie zrozum mnie źle bo sam myślałem nad wykorzystaniem konturu województwa ale po pierwsze z nieco dalsza naklejka z takim logo byłaby praktycznie nieczytelna a po drugie sporo różnych klubów już używa tego motywu. Choćby Włoskie Podkarpacie. Logo powinno być najprostsze z możliwych i niepowtarzalne. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to do dzieła

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał alfa.kris.k Zobacz post
    Kolego zmusiłeś mnie do przeczytania historii Sanoka a właściwie Królewskie Wolne Miasto Sanoka oraz co za tym idzie genezy jednej z części herbu , wychodzi na to że Alfiści Sanoka powinni mieć ulgi podczas rejestracji ,bo promują swoje miasto

    Pozdrawiam
    jako mieszkaniec tez Królewskiego miasta Kowal
    Również pozdrawiam miłośnika średniowiecznej heraldyki i historii
    Może przy kiedyś przy jakiejś okazji uda się porozmawiać o zakonach rycerskich , wyprawach krzyżowych itp Pasjonujący i obszerny temat.
    Ostatnio edytowane przez R0bs0n ; 10-03-2015 o 20:22 Powód: Dodano
    AR Giulietta 1.4 TB (13) - jest
    AR Mito 1.4 (11) - jest
    AR 156 1.8 TS (00) - jest
    AR 145 1.4 TS (98) - jest



    Alfaholicy Podkarpacie na FB -
    --> Fanpage i Grupa

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Matrix92
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    22

    Domyślnie

    Jak sam wiesz skoro zrobiłeś poprzednie loga czcionka to Alfaowner więc nie musiałem jej od Ciebie kopiować. A z napisem "podkarpacie" poszedłem tym samym torem co Ty (zmieniłem jednak proporcje liter). Pomysł użycia czcionki "Trebuchet" wydał mi się całkiem fajny, bo korzysta z niej województwo podkarpackie w swoich materiałach.
    Zapomniałem napisać, że wziąłem od Ciebie węża ale jest to przecież doskonale widoczne. Myślałem, że każdy może dać swoją propozycję a zapożyczenia nie wywołają Twojego oburzenia.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar R0bs0n
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Rzeszow , Königreich Galizien
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA , Mito 1.4 MPI , 156 1.8 TS , 145 1.4 TS
    Postów
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matrix92 Zobacz post
    Jak sam wiesz skoro zrobiłeś poprzednie loga czcionka to Alfaowner więc nie musiałem jej od Ciebie kopiować. A z napisem "podkarpacie" poszedłem tym samym torem co Ty (zmieniłem jednak proporcje liter). Pomysł użycia czcionki "Trebuchet" wydał mi się całkiem fajny, bo korzysta z niej województwo podkarpackie w swoich materiałach.
    Zapomniałem napisać, że wziąłem od Ciebie węża ale jest to przecież doskonale widoczne. Myślałem, że każdy może dać swoją propozycję a zapożyczenia nie wywołają Twojego oburzenia.
    Nie chodziło mi o użytą czcionkę tylko o układ obu napisów i o logo Oburzenia nie ma żadnego , bo nigdzie nie zastrzegałem sobie praw autorskich Chodzi natomiast o stworzenie czegoś kreatywnego , zupełnie nowego a nie sugerowanie się innymi projektami , bo jak zapewne sam rozumiesz wybierać można pomiędzy zupełnie nowymi projektami a istniejące już w razie wybrania któregokolwiek można potem modyfikować.

    PS. Jeśli innym Twój projekt się spodoba to ja problemu oczywiście w tym nie widzę Niech każdy wybiera to co mu się podoba.
    Ostatnio edytowane przez R0bs0n ; 10-03-2015 o 21:00
    AR Giulietta 1.4 TB (13) - jest
    AR Mito 1.4 (11) - jest
    AR 156 1.8 TS (00) - jest
    AR 145 1.4 TS (98) - jest



    Alfaholicy Podkarpacie na FB -
    --> Fanpage i Grupa

Podobne wątki

  1. [MiTo] Projektor logo LED
    Utworzone przez KasiaS w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 20:19
  2. I Zlot Podkarpackich Alfaholików 2015 - Dyskusja
    Utworzone przez R0bs0n w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 10:10
  3. Ulotki, wizytówki Podkarpackich Alfaholików
    Utworzone przez Krzyśko w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 00:00
  4. Zna ktoś to logo?
    Utworzone przez Rzmudzior w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 14:40
  5. [146] logo
    Utworzone przez rysiek63 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory