Strona 15 z 21 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 208

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja pier... Stelvio i Tonale, też są we Włoszech. Junior? Milano byłoby o wiele lepiej. Alfa Romeo Junior. Słabo to brzmi. Tak wiem o GT Junior, ale obecnie to słabo się mi kojarzy. Już lepsze byłoby to Brenerro
    Wychodzi na to, że Stellantis ma ostro na pieńku z włoskim rządem. Niezła wtopa, marketingowa i kosztowa pewnie też. Ostatni taki numer pamietam za czasów Pandy II, która miała się nazywać Gingo ale Renault podniosło raban. Wtedy to akurat wyszło na dobre Fiatowi ale nazwę zmieniono jeszcze przed premierą.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #142
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Alfa Romeo Junior. Słabo to brzmi. Tak wiem o GT Junior, ale obecnie to słabo się mi kojarzy. Już lepsze byłoby to Brenerro
    Obstawiam bardzo prozaiczne przyczyny wyboru tej nazwy. Musiała być taka, żeby napis zmieścił tam, gdzie wpasowali Milano. Brennero wymagałoby dużego zmniejszenia czcionki.
    Najgłupsza jest argumentacja, że poza Włochami nie może powstawać nic, co ma być rdzennie włoskie.
    No szkoda, że zapomnieli, że Cinquecento i Seicento, takie włoskie słowa przecież, to ta sama fabryka, w której będzie powstawać Milano.
    A my nawet w hymnie narodowym mamy wspomnienie Włoch, dzbany i tyle.

  3. #143
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Będzie dokładnie odwrotnie, zniesienie dopłat zwiększy wartość rezydualną, która obecnie jest sztucznie obniżana przez dopłaty.
    Co do podatków to jedyne jakie są pewne to od spalinowców, od EV pewnie tez wprowadzą ale dopiero wtedy kiedy zaczną stanowić duży procent samochodów jeżdżących po drogach a to jeszcze potrwa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Rynek niemiecki bardzo dobrze zaprzecza temu co napisałeś Zniknęły dopłaty i nagle producenci obniżyli ceny nowych EV o kwoty dotacji, a w wielu przypadkach o wyższe kwoty.

    Po zniesieniu dotacji w DE, która wynosiła bodajże około 4k euro, cena takiej Dacii Spring poleciała w dół o blisko 10k euro. W tym momencie w DE taka Dacia kosztuje 75k PLN, a w PL... 107k PLN.

    Podatki i akcyza od prądu od EV też są pewne, Skarb Państwa nie zrezygnuje z źródła dochodów w imię rzekomej ekologii Kwestia czasu.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #144
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Obstawiam bardzo prozaiczne przyczyny wyboru tej nazwy. Musiała być taka, żeby napis zmieścił tam, gdzie wpasowali Milano. Brennero wymagałoby dużego zmniejszenia czcionki.
    Najgłupsza jest argumentacja, że poza Włochami nie może powstawać nic, co ma być rdzennie włoskie.
    No szkoda, że zapomnieli, że Cinquecento i Seicento, takie włoskie słowa przecież, to ta sama fabryka, w której będzie powstawać Milano.
    A my nawet w hymnie narodowym mamy wspomnienie Włoch, dzbany i tyle.
    No idąc za tą kretyńską argumentacją, to Brennero też by mogło nie przejść bo we Włoszech... Natomiast, kto z obecnych zainteresowanych modnym B-Suvem będzie wiedział, że to analogia do sportowego auta z lat 60-ych XX wieku... Dla mnie strzał w kolano. Może urząd od "dziedzictwa" włoskiego będzie happy, ale beknie za to sprzedaż.

  5. #145
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No idąc za tą kretyńską argumentacją, to Brennero też by mogło nie przejść bo we Włoszech... Natomiast, kto z obecnych zainteresowanych modnym B-Suvem będzie wiedział, że to analogia do sportowego auta z lat 60-ych XX wieku... Dla mnie strzał w kolano. Może urząd od "dziedzictwa" włoskiego będzie happy, ale beknie za to sprzedaż.
    Całe to auto słabo nawiązuje do czegokolwiek, ale to im najmniej przeszkadzało.
    Dla mnie szkoda, dla nich strata. Jaki jest sens ekonomiczny dopłacać do Milano, skoro to samo jest taniej w Fiacie 600?
    Kiedyś wyższa cena Alfy nie wynikała tylko ze znaczka.

  6. #146
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 98'
    Postów
    22

    Domyślnie

    Nich oni dadzą już umrzeć tej marce, naprawdę.

    Po co komu elektryczna, albo z 1.2 pure techem alfa na płycie stellantisa?Jaki jest sens dopłacać do tej abominacji?Za Giulią czy Stelvio nie przemawia wiele rozsądnych argumentów, a jednak jacyś ludzie kupują bo wygląda, bo się świetnie prowadzi, bo ma charakter.A teraz kupisz drogie, średnio wykonane auto, z kiepską obsługą dealerską (zwłaszcza w Polsce) ale za to nie dające frajdy z jazdy i z 3 cyl puretechem pod maską (no 3 garowy1.0 ecoboost w mojej służbówce też troszeczke brzmi jak v6, ale to raczej nie to samo)

  7. #147
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,809

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Rynek niemiecki bardzo dobrze zaprzecza temu co napisałeś Zniknęły dopłaty i nagle producenci obniżyli ceny nowych EV o kwoty dotacji, a w wielu przypadkach o wyższe kwoty.
    Przecież o tym pisałem, brak dotacji wymusza obniżenie ceny co powoduje ,że samochód lepiej trzyma wartość rezydualną bo tanieje podobnie jak z dotacjami ale startuje z niższego poziomu.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Podatki i akcyza od prądu od EV też są pewne, Skarb Państwa nie zrezygnuje z źródła dochodów w imię rzekomej ekologii Kwestia czasu.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Nie są pewne ale wielce prawdopodobne i dopiero wtedy, kiedy już nikogo nie trzeba będzie namawiać na EV, bo będzie ich jeździło 30-40% na drogach. Czyli za jakieś 10-15 lat. Przy obecnej decyzji zakupowej tej argument jest totalnie nietrafiony, odwrotnie jak opodatkowanie pojazdów spalinowych od 2026 r.

    Cytat Napisał Molto Bene Zobacz post
    Nich oni dadzą już umrzeć tej marce, naprawdę.

    Po co komu elektryczna, albo z 1.2 pure techem alfa na płycie stellantisa?Jaki jest sens dopłacać do tej abominacji?Za Giulią czy Stelvio nie przemawia wiele rozsądnych argumentów, a jednak jacyś ludzie kupują bo wygląda, bo się świetnie prowadzi, bo ma charakter.
    Całej masie ludzi taki wóz będzie odpowiadał, modnej kobiecie do kręcenia się po mieście, młodemu chłopakowi którego nie stać na zakup i utrzymanie Stelvio albo osobie której samochód po prostu spodoba się wizualnie. Taki jest pomysł na trojaczki z Polski - podobne wozy ale kierowane do różnych klientów - Jeep do miłośników terenowej legendy, Fiat dla lubiących modne, miejskie samochody oraz Alfa Romeo, która wyglądem i prowadzeniem będzie sugerować geny sportowe. Alfa dodatkowo będzie miała wersję która będzie wisienką na torcie, czyli zabawką do miasta o mocy 240KM.
    To prawda, że Avenger nie nadaje się w teren a Juniorem nie pojedziesz na tor (chociaż wersją Veloce być może) ale nie o to chodzi w samochodach klasy B, są to tylko wozidełka do miasta i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 16-04-2024 o 11:36

  8. #148
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przecież o tym pisałem, brak dotacji wymusza obniżenie ceny co powoduje ,że samochód lepiej trzyma wartość rezydualną bo tanieje podobnie jak z dotacjami ale startuje z niższego poziomu.
    No nie, jeśli cena nowego samochodu spada poniżej ceny 2 letniej używki to nie tanieje podobnie jak wcześniej, tanieje szybciej
    Podobna sytuacja miała miejsce jak Tesla obniżyła ceny nowych poniżej ceny używanych na rynku.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #149
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Milano/Junior (zwał jak zwał) w hybrydzie od. ~130tys. może być bardzo ciekawą konkurencją np. dla Lexusa LBX. niecałe 9s do setki + całkiem szybki automat to jest bardzo żwawe auto do miasta i zupełnie wystarczające w trasę (bez limitu zasięgu) a pod 200km/h pewnie też da radę się rozpędzić. EV z żałosnym zasięgiem i Vmax będzie bardzo uciążliwy w trasie - zwłaszcza w Polsce. Utrata wartości to inna sprawa, jak ktoś kupuje na 3 lata, to czy straci 40 czy 60% ma znaczenie. jak ktoś kupuje na 6 i więcej lat jest to drugorzędne. W normalnym aucie. w EV to czas w którym zacznie być widoczna degradacja akumulatora. Pytanie jak wielka i jaki będzie miała wpływ na wartość przy ewentualnej sprzedaży takiego 6-8-10 latka.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 16-04-2024 o 13:30

  10. #150
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,809

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    No nie, jeśli cena nowego samochodu spada poniżej ceny 2 letniej używki to nie tanieje podobnie jak wcześniej, tanieje szybciej
    Podobna sytuacja miała miejsce jak Tesla obniżyła ceny nowych poniżej ceny używanych na rynku.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Podajesz specyficzne przykłady chińskiej Dacii i Tesli, która swego czasu obniżała ceny. Ja Ci podaję przykład, że nawet obniżka cen nowej elektrycznej Alfy do poziomu bazowego Puretecha nie ma znaczenia. Chcesz powiedzieć, że elektryczna wersja będzie za 5 lat tańsza niż bazowy 5 letni, sypiący się Puretech ? Do tego po 5 latach musiała by być znacząco tańsza bo pamiętaj, że koszty eksploatacji są cały czas po stronie elektryka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory