Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213
Pokaż wyniki od 121 do 128 z 128

Temat: Wyciszenie aut przed i po liftingu

  1. #121
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulia Veloce MY2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumiem, że jeśli na bocznych szybach nie mam napisu "Laminated" i znaczku ucha (tak jak na przedniej szybie), to są to zwykłe szyby?

  2. #122
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio 23 Veloce
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roma2022 Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że jeśli na bocznych szybach nie mam napisu "Laminated" i znaczku ucha (tak jak na przedniej szybie), to są to zwykłe szyby?
    Zgadza się. Załączam zdjęcia oznaczeń szyb standardowych i akustycznych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240330_090931.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	73.7 KB
ID:	289331
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20240330_122431.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	289332

  3. #123
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Tak, i jak spojrzysz na krawędź szyby z góry to zwykła jest wypukła, a laminowana lekko wklęsła, tka lekki rowek posiada.

  4. #124
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    271

    Domyślnie

    Ja mam opcję 7H6, która była standardem we wszystkich wersjach jak kupowałem, i na przedniej szybie mam symbol ucha, jak na zdjęciu Mark_o, ale na bocznych szybach już takiego symbolu nie mam. Mimo iż szyby przednie boczne mają wyraźnie "doklejoną" warstwę folii. Widać to po ich opuszczeniu: "rowek" pomiędzy warstwami. Pamiętam, że sprzedawca tak mi to prezentował...
    Cytując: szybysamochodowe.pl : "Rozpoznanie takich szyb jest na pierwszy rzut oka niewidoczne – czasem na szybie jest mały znaczek (symbol „przekreślone ucho”), ale nie jest to regułą."

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Coś mi się kojarzy, że opcja bocznych laminowanych nie zawierała sie nigdy w pakiecie 7H6, tam była przednia czołowa i jakaś uszczelka. Była jeszcze swego czasu opcja bodajże 7UW i to ona zawierała boczne, przednie szyby wyciszające hałas. Bardziej patrzyłem pod kątem giulii zawsze, ale możliwe że w stelvio było podobnie.

  6. #126
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Coś mi się kojarzy, że opcja bocznych laminowanych nie zawierała sie nigdy w pakiecie 7H6, tam była przednia czołowa i jakaś uszczelka. Była jeszcze swego czasu opcja bodajże 7UW i to ona zawierała boczne, przednie szyby wyciszające hałas. Bardziej patrzyłem pod kątem giulii zawsze, ale możliwe że w stelvio było podobnie.
    Ha, dałeś mi do myślenia, zajrzałem do moich papierów i tu zakłopotanie:
    W cenniku 2021 (moja Giulia jest z końca 2021) jest pozycja "Izolacja NVH - (Noise - Vibration - Harshness) 7H6" i jest w standardzie we wszystkich wersjach oprócz QV.. Natomiast na FV i w ofercie mam opcję "7UW Szyba przednia laminowana". Sprzedawca z carserwis za to mówił że to std od 2021 i obejmuje czołową i przednie boczne + jakieś osłony w podwoziu. Faktem jest że symbol ucha mam na czołowej szybie tylko, ale przednie boczne mają wyraźnie doklejoną warstwę.. Od spodu samochodu mam panele plastikowe i aluminowe, zasłaniające praktycznie całe podwozie oprócz przewodów wydechu.. Ale nie wiem czy to są elementy tejże opcji, czy może wszystkie Giulie tak mają..

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Na pewno od 2021 zniknęła ta opcja z cennika, zostało tylko NVH jako 7H6, a co się stało z tym 7UW, czy to jest w komplecie, czy w ogóle nie ma, tego pewnie sami Włosi nie wiedzą.

  8. #128
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio 23 Veloce
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Na pewno od 2021 zniknęła ta opcja z cennika, zostało tylko NVH jako 7H6, a co się stało z tym 7UW, czy to jest w komplecie, czy w ogóle nie ma, tego pewnie sami Włosi nie wiedzą.
    W roczniku 23 jest w standardzie NVH - dodatkowa izolacja grodzi. Szyb bocznych laminowanych nie było nawet w opcji. Przednia jest akustyczna.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 przed i po liftingu - usterki wieku dziecięcego
    Utworzone przez baden w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2019, 14:44
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 21:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 09:45
  4. Rożnice przed i po liftingu
    Utworzone przez kasztelan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:26
  5. Części / przed i po liftingu /
    Utworzone przez damianno w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory