Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa code, immobilizer

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie Alfa code, immobilizer

    156 1.9 JTD 105 KM
    Hej, wiem że tematów na ten temat miliardy i sporo się ich naczytałem.
    Generalnie mam problem odpaliłem alfę silnik złapał zapracował może 3-4 sekundy i się wyłączył, ponownie zapłon, odpalanie, kręci nie odpala (brak czegokolwiek na desce w sensie code i kluczyka bo te kontrolki co powinny się świecić były) kolejny raz ponownie zapłon i tym razem na desce został napis code z kluczykiem.



    Co zrobiłem:
    -zabawa wtykiem od antenki immo wypinanie wpinanie wielokrotne ruszanie, no chyba wszystko co mogłem, włącznie z popsikaniem gniazda i wtyczki kontaktem do potencjometrów
    -przejrzałem bezpieczniki, wszystkie wyglądały w porządku
    -odpiąłem aku na jakiś czas ok 2 minuty może dłużej
    nic z tych rzeczy nie pomogło


    Co jeszcze spróbuje:
    -przeczyścić sam ten "teges" (antenkę) co nałożony jest na stacyjkę
    -dostałem poradę nt. czerwonych przekaźników koło aku żeby zamienić, nie wiem co wspólnego mogą mieć z immo ale tonący chwyta się brzytwy.


    Mam jeszcze pomysł, żeby odkręcić tą tablicę z bezpiecznikami i jakoś odwrócić żeby dostać się do tego modułu immo co by móc nieco mechanicznie przeczyścić styki, i ewentualne przedzwonienie w jakiś sposób antenki żeby sprawdzić czy nie ma problemu, w ostateczności jeśli to wina wtyczki można zlutować...


    Czy jeszcze jest coś czego nie wyczytałem co można zrobić?
    Czy w jakiś sposób mogło się coś uszkodzić czy to się rozbija o tą zasr.... antenkę?
    Czy ta antenka to jakaś specjalna jest czy kawałek przewodu mógłby ją zastąpić?
    Czy immobilizer można zdezaktywować? (w sumie rozchodzi mi się o to czy komuś się udało to zrobić, bo czytałem że trzeba grzebać w sterowniku wtrysku, a to zapewne do tanich należeć nie będzie poza tym mieszane uczucia)
    Czy przy pomocy złącza obd i jakiegoś fesa lub temu podobnych da radę coś zdziałać w temacie immo?

    Za wszelką pomoc, podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

    Żeby było zabawniej ostatnimi tygodniami dosyć dużo jeździłem (nie długie trasy ale ogółem sporo jeżdżenia) sporo odpalania i nie było problemów nagle z dupy postanowiła strzelić focha, ostatni raz miałem tak ok. marca po odpięciu aku, wtedy pomogło ruszanie wtyczką od anteny w gnieździe (tam za bezpiecznikami), ale tym razem to wygląda jakby kompletnie nie było tej anteny? jakby nic nie łapie.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1999r.
    Postów
    83

    Domyślnie

    Wymień baterię w kluczyku, sprawdź pastylkę w kluczyku. Przekaźniki również sprawdź.

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Baterii nie mam w ogóle, muszę zalutować nowy microswitch bo póki co nie ma jak z przycisku otwierać auta.
    Pastylka to transponder? Nie bardzo wiem jak to sprawdzić.
    Przekaźników nie ruszałem, ale póki co w sobotę rano normalnie odpaliła, w ciągu dnia miała kilka problemów z immo a dziś (nd) jak ręką odjął.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 19:09
  2. Immobilizer failure ?? Alfa 1.6 Ts 120 !
    Utworzone przez albi94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 11:25
  3. Immobilizer, kontrolka CODE.
    Utworzone przez L0tR w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 19:50
  4. Brak electronic code i mechanical code...
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:35
  5. [code]156[code]1.9 diesel czy 1.8 benzyna
    Utworzone przez forca w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory