Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 78

Temat: Tuning

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    spoko, sprawdzimy, sam jestem ciekaw. może jakiś update któregoś modułu, najwyżej sobie zapiszę jakie masz wersje ECU,BCM,skrzynii,ABS i spróbuję w ASO, może jakieś nieobowiązkowe updaty dla mojej doszły (przegląd za 4tyśkm)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #52
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no wladnie, czy ten modul np ma jakis pozytywny wplyw na zniwelowanie laga, czy tylko gaz robi sie bardziej szalony/nieliniowy niz jest w D
    Zachęcony pozytywnymi opiniami zza oceanu zamówiłem moduł GoPedal. Sprzedawca gwarantuje zwrot kasy w ciągu 30 dni od daty zakupu, więc ewentualne ryzyko wiąże się z kosztami opłat skarbowo-celnych i VATem. Pod koniec stycznia będę w okolicach BB na feriach zimowych, możemy umówić się na wspólne testy (o ile urządzenie dotrze do mnie do tego czasu i pogoda na to pozwoli, chociaż nie ukrywam, że bardziej liczę na śnieżną i mroźną aurę ).

    Jeżeli chodzi o działanie modułu, to powoduje on wcześniejsze (tj. przy mniejszym dociśnięciu pedału gazu) i szersze otwarcie przepustnicy sterowanej sygnałem elektrycznym, dzięki czemu silnik dostaje więcej powietrza zanim zacznie dostarczać je turbosprężarka. Kierowca odczuwa to jako zwiększoną czułość pedału gazu i szybszą reakcję silnika (urządzenie nie dodaje mocy, ani momentu obrotowego).

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    jeśli on tylko zmienia liniowość charakterystyki to nic nie da na laga IMHO, natomiast może jeśli problem jest w tym że dodali mocny filtr dolnoprzepustowy w samym pedale, to wtedy trzebaby dać raczej układ lekko różniczkujący ponad zmianę charakterystyki - tak żeby starać się podbić początkową reakcją by po chwili przejść na ustawioną charakterystykę nieliniową modułu. może też tak być że filtr jest w którymś module typu ECU czy BCM (nie patrzyłem nawet gdzie pedał jest podłaczony, pewnie do ECU), i z tym moze niewiele uda się wtedy zrobic też.
    chętnie jednak potestuję Twoje auto w problematycznych/lagowych warunkach i porównamy ustawienia tego modułu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Używam PB od jakichś 2 miesięcy, może nie likwiduje ono laga, ale ogranicza jego upierdliwość. sprawia, ze na codzienne toczenie się po warszawie zacząłem używać eco i nie jest to męczące jak było dotychczas. Jestem mega zadowolony #polecam
    Sportowe tryby też sa fajne więc spoko zabawka, totalnie zmienia auto. Jest fajniej.
    P.S. nie che dyskutowac o sensie, zasadzie działania urządzenia albo jego prostocie. Chciałem napisać odczucia empiryczne dla których warto je kupić.

    Co do laga, jak nikt nie zmieni softu TCU - i to nie przesunie limitów tylko go przekalibruje to lag nie zniknie. Zastanawiam się czy ten zabieg nie jest powiązany z dużym doładowanie,, dużą ilością Nm i ochroną napędu, półosi itd. By ich nie rwać niczym w każdym mocny Evo czy Sti

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dzięki za opinię, mam identyczne oczekiwania co do tego modułu.

    Czy zauważyłeś jakiś wpływ na spalanie w trybie Eco?

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ja używam innej firmy (DTE) i nie ma trybu eco, ale po przełączeniu DNA na A nie ma sensu jeszcze bardziej dławić auta

  7. #57
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Ma ktoś z Was założone Sprężyny obniżające Eibach Pro-Kit do Stelvio?
    Szpara między kołem a nadkolem jest trochę duża i dlatego zastanawiam się nad powyższym rozwiązaniem.
    Na standardowym zawieszeniu po założeniu kół 20 cali na lato auto wygląda trochę jak wrotka
    Jeśli ktoś ma prosiłbym o zdjęcia.

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    nie widziałem fotek stelvio z eibachem, ale mój dystrybutor w USA ma sprężyny tez pod swoją marką jakieś włoskie na 38mm obniżenia i auto wygląda tak - wrzucam jako jakąś referencję:
    https://alfissimo.com/home/1995-alfi...ng-spring.html

    stelvio na ori sprężynach to masakra wygląd, koniecznie trzeba obniżyć.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Po co to ściągać rzeczy z USA jak oni to biorą z Europy.

    Sprężyny zobacz na alfisti.net chyba. Tam jest spory wybor. Możesz napisać do nich czy nie mają jakiś fotek stelvio.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    nie mialem w ogole na mysli kupowabia u niego tylko podglad na fotke stelvio z obnizeniem 38mm
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. tuning 156 2.5 v6
    Utworzone przez bandzior3317 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 11:12
  2. Tuning AR
    Utworzone przez JayoZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 00:28
  3. [145] Tuning 145 na 147 !!!
    Utworzone przez Masterpolo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 20:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory