Strona 12 z 137 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    już z hida się wyleczyłem.
    Zamontowałem u siebie i na jednym i drugim kloszu mniej więcej po środku jest snop swiała (po regulacji) który wali w przednią szybe auta z ok 20 metrów znaprzeciwka. WYeliminowałem go dopiero po złaożeniu brewek które wyglądają jak psu spod ogona.
    tak więc szybko hidy wyciągłąem.
    Pozdrawiam
    Mógłbyś coś więcej na ten temat opowiedzieć. Wrzuć linka do tego zestawu, który zakupiłeś. Miałeś żarniki z D2S, czy D2R (z przesłoną, czy bez?)
    Będę wdzięczny.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #112
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    eee, ale zeby nie bylo straty.. .to moze wstaw te hidy do wstecznych.... ale bys rzadzil przy cofaniu....
    AA swoja droga, skoro to tak swieci, to mam zastosowanie - do jakiegos wozu jezdzacego po lesie czy cos - to by sie moze nadalo. Wyobrazcie sobie np. uaza z takim szperaczem.... albo kombajn bizon.

    Nie, nie robie sobie jaj - ale skoro kolega juz te hidy kupil, to moze znajdziemy dla nich jakies rozsadne zastosowanie?
    Moze do halopaka....

  3. #113
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    co do hida który montowałem to był to 6k i chyba 12k (wpadajacy albo w lekki róż albo to ja mam przewidzenia)bo probowałem dwa. Wraz ze wzrostem temp efekt tego odbłysku się pogłębiał. Jak już mówiłem kumpel, który pracuje na szrocie maił dwie brewki z AR i je zarzucilismy wtedy światło padało ok. To napewno był D2S a kupic ich nie kupiłem były na probe bo montuje je na wozie kumpel.

    Jeszcze bede probował przymierzyć D2R ale juz nie oczekuje cudów. Napaliłem się jak ko ń na owies a to taki syf.
    No ócż musze wymienić i tak żarówki z zenon luków na jakieś do jazdy w ciemne dni może blue vision. Chyba że osramy daja nabardziej białe światło???
    Pozdrawiam

  4. #114
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie link

    co do linka to go nie wrzuce bo jak pisąłem to są urzyczone xenony. Kosztowały w skepie jakies 600 kilka zł.
    Nic poza tym o nich nie wiem.
    Pozdrawiam

  5. #115
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    No to masz odpowiedź po co produkowane są dwa rodzaje żarników: D2S (do soczewek) i D2R do zwykłych reflektorów. Zasadniczo różnią się swoją budową, więc jeśli w Twojej lampie był tylko D2S, to nazywanie HID badziewiem jest troszkę chyba przesadzone.
    Nie wiem jak spisywały by się u Ciebie D2R, ale miałem obydwa żarniki w dłoniach i mogę stwierdzić, że różnią się zasadniczo, a co za tym idzie w inny sposób emitują światło. Największą różnicą jest przesłona na żarniku D2R, której w przypadku D2S nie ma.
    Jak będziesz miał możliwość, przetestuj ten drugi rodzaj, ja myślę, że różnica w efekcie będzie spora...

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja nie mówię tutaj o wyrobie made in china. Mam na myśli renomowanych producentów żarników. Doskonale rozumiem, że istnieją różnice konstrukcyjne pom. poszczególnymi rodzajami reflektorów i to niejednokrotnie gdy źródłem światła ma być ta sama żarówka. Np. reflektor samochodu Iveco Daily 2002 rok prod. również posiada żarówkę H7, a jego odbłyśnik jest całkiem inaczej skonstruowany niż w przypadku AR 156, która również wyposażona jest w H7, w związku z tym - który świeci niepoprawnie?
    Starałem się tylko zwrócić uwagę na to, że pom. żarnikiem D2S, a D2R jest kolosalna różnica, adekwatna do tej jaka występuje pom. reflektorem z soczewką, a reflektorem bez.
    Nie upieram się przy ksenonie, nawet jeśli bym go chciał zamontować, to w specjalistycznej firmie, która zamontuje mi soczewkę i spoleruje szkło. O co może pokuszę się w przyszłym roku. A póki co mam żarówki GT 150 i naprawdę żaden ksenon potrzebny mi nie jest, bo spisują się nad podziw dobrze.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #117
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Ehhh, też jestem uparty. Ma ktoś coś do zarzucenia na tym zdjęciu które przedstawiłem ? Wiem, że to może nie jest tablica diagnostyczna, ale czy ktoś widzi tam światło rozproszone ? Czy widać wyraźnie granicę światło-cień ? Czy na zdjęciu mam barwę światła koloru niebieskiego, czy wręcz purpurowego ? Może inaczej - każdy, który uważa że to badziewie niebezpieczne dla innych użytkowników zapraszam jak będzie w Szczecinie do kontroli świateł u dowolnie wybranego diagnosty na mój koszt oczywiście. Aaaa, proszę kogoś kto ma oryginalne światła ksenonowe w 166 o zrobienie podobnego zdjęcia jak moje.

  8. #118
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że miałeś soczewkę. W zasadzie identycznie sprawa ksenonów wyglądała w mojej poprzedniej AR, o której wspomniałem wcześniej, ale to wszystko zasługa dzięki soczewce Natomiast w przypadku tradycyjnego reflektora sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, chociaż powinno się udać, bo przecież taka Primera, czy niektóre Volvo (S/V40) ma zwykły reflektor i świeci jak należy!

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #119
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    ja w żadnen sposób nie twierdze ze te chuińskie Hidy źle świecą. Swieca supe i świało pada dalek, po prostu uwarunkowania odbłysnika sprawiają że trzeba lampe wsunąć w głą otwory żeby taki snop swiatła nie padał nanadjeżdzające auta. Ale przetestuje też z osłoną i postaram się zdaćrelacje.
    Pozdrawiam

  10. #120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    zapewne każda świeci poprawnie ponieważ została zaprojektowana do takiego typu żarówki w poważnej firmie wyposażonej w soft do projektowania reflektorów oraz stosowne procedury badawcze a później homologacyjne
    I otóż to! Dwa jakże różne reflektory, a ta sama żarówka i świeci tak jak należy. W związku z czym nasuwa się stwierdzenie, że nie zawsze montaż innej żarówki musi zepsuć sprawę.
    Kiedyś był nawet taki artykuł a Auto Świat - czy można wymienić żarówkę H1 na H7, bo lepiej świeci, okazało się, że można.
    Wiem, że niczego to nie dowodzi, zmierzam jednak do tego, że nie można uogólniać. owszem, przepisy - przepisami, ale to tylko teoria, która nie koniecznie musi potwierdzać się w praktyce. Jednak przepisy muszą być jasne i czytelne, dlatego w tym wypadku nie ma wyjątków, który reflektor i na jaki Ksenon można przerobić, co by nie oślepiał, chociaż jest to możliwe.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory