Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #18051
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    [emoji106]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #18052
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    Jadę jutro. Dzisiaj nie mogłem. Jeszcze jedną wybaczyłem na grupie z fejsa. 2,0jtdm i tamta jest 2011 i ma właśnie takie fotele jak mówiłeś, z alcantarą. No i sporo tańsza jest
    To daj znać, sam jestem ciekawy co za sztuka ta biała...

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  3. #18053
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2,4
    Postów
    17

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z oględzin tej 159-tki. Blacharsko w stanie wręcz idealnym. Kilka rys, dwa malutkie dołki, zderzak od dołu porysowany od krawężników (tak, widziałem ja od dołu ale to za chwilę). Zmierzyłem całe auto czujnikiem. Pokazywało od 90 do 130 mikronów czy jak to tam się mówi. Środek to samo. Tylne kanapy jak nowe, zero zagnieceń czy otarć. Przedni fotel w bardzo dobrym stanie, pasażera w świetnym. Kierownica i gałka troszkę wytarta ale oficjalnie auto ponad 200k przebiegu więc nie ma co się czepiać. Widać, że ktoś dbał w środku o to auto. Teraz przejdźmy do najważniejszego

    Sprzedawca przyjechał tym autem w umówione miejsce, silnik był rozgrzany co na starcie mi się nie spodobało. Pogadaliśmy, facet spoko. Nie wyglądał na cwaniaka i też się nie zachowywał jak typowy handlarz. Jednak trochę handluje autami (wyszło w rozmowie). Normalna rozmowa o aucie. Co o nim wie i tak dalej. Wreszcie w pewnym momencie mówi, że za 10 minut jest umówiony do mechanika (później się okazało, że się znali z tym mechanikiem) na podnośnik bo zobaczył, że osłona silnika jest mokra. Jak chcemy to możemy z nim się przejechać i obejrzeć spód auta od razu. Przy okazji zobaczymy co to za wyciek. Pojechaliśmy do mechanika, mechanik zdjął osłonę i okazało się, że to olej. Mechanik popatrzył i powiedział, że to albo pierdoła (jakiś wężyk od dolotu oleju do turbiny, cos w tym stylu) albo cos poważnego ale trzeba umyć silnik i namierzyć wyciek.

    Jeśli chodzi o podwozie. Powiem szczerze, że byłem zaskoczony. Wahacze z tyłu z lekkim nalotem rdzy ale bez przesady, wydech trochę skorodowany. Progi i ogólnie podłoga moim zdaniem w stanie lepiej niż dobrym. Amortyzatory nie pordzewiałe.

    Na powrocie wsiadłem do auta i się nim przejechałem. Turbo ciągnęło od samego dołu i nie wyczułem jakiegoś braku mocy (uprzedzam, że pierwszy raz jeździłem autem z tym motorem. Nie mam doświadczenia). Zauważyłem, że ciężko chodzi pedał sprzęgła. Biegi wchodziły ciężko ale to chyba domena tych słynnych M32. Drążek nie skakał na żadnym biegu. Klima sprawna, zero błędów na desce.

    Jak dojechaliśmy na miejsce mojego auta sprzedawca powiedział, że chodź się przejedziesz jeszcze tą i tą uliczką bo tam są spore doły i przekonasz się, że zawieszenie jest w dobrym stanie. Wjechaliśmy na jakieś uliczki które były w kiepskim stanie i faktycznie nic nie stukało. Nie było jakiś niepokojących dźwięków.

    Na koniec sprzedawca powiedział, że naprawi ten wyciekający olej i nie zejdzie poniżej 34 000 PLN.

    W skrócie: auto ładne i zadbane ale ten wyciek oleju mnie trochę przeraził

    PS: tylne opony trochę ścięte od wewnątrz

  4. #18054
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Rurka doprowadzająca olej do turbiny czyli turbina za słabo smarowana = czekać aż padnie. Opony zdarte od środka. Czyli geometria do poprawy lub wybite tuleje w 159 mimo wybitych tuleji nie będzie stukało u mnie tak było. No chyba że już gumy nie ma w nich. Mimo wszystko 34 to trochę dużo jak dla mnie. Już samo to że zaprowadził cie do ziomka mechanika daje do myślenia. Ty powinieneś wybrać gdzie jechać zeby nie miał obrony w razie co

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez darek156 ; 09-08-2023 o 11:42

  5. #18055
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    Pokazywało od 90 do 130 mikronów czy jak to tam się mówi.
    polerka była. i to gruba, albo nie jedna. Alfy z fabryki miały ~180-200. czy to wada - nie wiem. Taka usługa parę stów kosztuje, a 12-letni lakier - nawet jak dbany - wiadomo w jakim jest stanie. Ale przy tej grubości co została, to już następnej raczej nie zrobisz.
    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    PS: tylne opony trochę ścięte od wewnątrz
    pewny jesteś, że wcześniej z przodu nie jeździły? weź ją na drogę z koleinami i sprawdź, czy nie myszkuje (zużyte tuleje dolnych wahaczy, licz tysiąc na stronę.). Alfa ma takie sprytne zawieszenie, że nawet mega zużyte nie stuka, ani nie tłucze (co najwyżej skrzypi jak stary tapczan). Poza tym - jak wy tym jeździliście jak to podobno nie zarejestrowane???
    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    Biegi wchodziły ciężko ale to chyba domena tych słynnych M32
    jak olej w skrzyni zimny, to chodzi ciężko, ale ~2-3 kilometry powinny wystarczyć, żeby chodziła płynnie. możliwe, że linki do regulacji i po problemie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    Jeśli chodzi o podwozie. Powiem szczerze, że byłem zaskoczony. Wahacze z tyłu z lekkim nalotem rdzy ale bez przesady, wydech trochę skorodowany. Progi i ogólnie podłoga moim zdaniem w stanie lepiej niż dobrym. Amortyzatory nie pordzewiałe.
    to duży plus auta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Rurka doprowadzająca olej do turbiny czyli turbina za słabo smarowana = czekać aż padnie.
    Tu musiałby się ktoś od TBi wypowiedzieć, ale czy przypadkiem w 159 nie było jakieś wadliwej rurki turbo, co ludzie wymieniali na taką z Gulietty?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 09-08-2023 o 11:58

  6. #18056
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    W
    PS: tylne opony trochę ścięte od wewnątrz
    Zbieżność.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Rurka doprowadzająca olej do turbiny czyli turbina za słabo smarowana = czekać aż padnie. Opony zdarte od środka. Czyli geometria do poprawy lub wybite tuleje w 159 mimo wybitych tuleji nie będzie stukało u mnie tak było. No chyba że już gumy nie ma w nich. Mimo wszystko 34 to trochę dużo jak dla mnie. Już samo to że zaprowadził cie do ziomka mechanika daje do myślenia. Ty powinieneś wybrać gdzie jechać zeby nie miał obrony w razie co

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    słusznie.

  7. #18057
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2,4
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Poza tym - jak wy tym jeździliście jak to podobno nie zarejestrowane???
    Założył blachy od swojego prywatnego auta, podobno. Samo życie. Auto już opłacone jest bo dokumenty miał wszystkie. Dziewczyna mi sprawdzała, jest agentem celnym więc cos tam się zna


    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    polerka była. i to gruba, albo nie jedna. Alfy z fabryki miały ~180-200. czy to wada - nie wiem. Taka usługa parę stów kosztuje, a 12-letni lakier - nawet jak dbany - wiadomo w jakim jest stanie. Ale przy tej grubości co została, to już następnej raczej nie zrobisz.
    Nie wiedziałem, że Alfa ma grubszy fabryczny lakier od Audi A4 w podobnym roczniku (Mamy takie w rodzinie od nowości. Jeszcze zachowało się kilka elementów nie malowanych). Dobrze wiedzieć na przyszłość.

    Trochę ta cena mnie odstraszyła. Na te 31-31,5 tys może jeszcze bym się skusił. No cóż trzeba szukać dalej

  8. #18058
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    Trochę ta cena mnie odstraszyła. Na te 31-31,5 tys może jeszcze bym się skusił. No cóż trzeba szukać dalej
    Jaką masz alternatywę w cenie do 40tysięcy? na 12-letnie A4 albo BMW 3 starczy w tych pieniądzach? Bo do tej alfy pewnie do 40 dołożysz i jest duża szansa na posiadanie ogarniętego auta.
    tak sobie popatrzyłem na mobile.de, to 159tbi jest całe 15 sztuk wystawione i rozstrzał cenowy od 3 do 17 tysięcy euro....


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    Nie wiedziałem, że Alfa ma grubszy fabryczny lakier od Audi A4 w podobnym roczniku
    miałem trzy 159, rocznik 2008-2009 i wszystkie miały nieco powyżej 180.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 09-08-2023 o 13:25

  9. #18059
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2,4
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wiem co masz na myśli ale szczerze mówiąc musiałbym się trochę zapożyczyć na to auto. To nie jest jakiś problem tylko boję się sytuacji, że po 10 dniach auto stanie i trzeba będzie włożyć 3000-4000 tysiące z miejsca. Wiem, że tego mi nie zagwarantuje żadne auto używane. Alfa jest przynajmniej ładna

    PS: Wczoraj oglądałem Audi A4 z 2009 roku za 40000 PLN. To jest jakaś porażka a myślę, że koszty eksploatacyjne są na podobnym poziomie

  10. #18060
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel888 Zobacz post
    PS: Wczoraj oglądałem Audi A4 z 2009 roku za 40000 PLN. To jest jakaś porażka a myślę, że koszty eksploatacyjne są na podobnym poziomie
    Może być nawet gorzej, bo to jest czas pierwszych 1,8-2,0 TSI/TFSI, co na potęgę brały olej w chorych ilościach. Ale to audi, 4 zera, trzyma wartość

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory