Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: [147] Jakie radio wybrać?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    Jakość brzmienia też jest dla mnie ważna, choć po radiu do 600 zł na cuda nie liczę.
    kolego,za 600-650 zł można już kupić naprawdę całkiem porządne i przyzwoicie wyposażone radio,na allegro jest tego pod dostatkiem.


    moja druga ulubienica...

  2. #12
    Marcuss
    Gość

    Domyślnie

    No i uprzejmie donoszę, że wreszcie wybrałem...
    http://www.allegro.pl/item933338395_...nie_drogo.html
    Wydaje mi się, że była to okazja... W porównaniu do mojego poprzedniego JVC gra o niebo lepiej...o funkcjach nie wspomnę,cały czteropak poszedł,a jeszcze ich nie opanowałem

    Radyjko ma możliwość zmieniania kolorów, więc podświetlenie jest "po naszemu" na czerwono

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    kolego,za 600-650 zł można już kupić naprawdę całkiem porządne i przyzwoicie wyposażone radio,na allegro jest tego pod dostatkiem.
    Mając na myśli wyposażenie , zgodzę się z tobą. Natomiast jeśli chodzi o jakosć dżwięku to już nic sie tu nie zmienia. Porównaj sobie np radia pioneera. Serie do numeru 7 praktycznie nie różnią się niczym oprócz oelowy panel, panel z windą, usb,(tego to juz nie trawie całkowicie)
    bluetooth i inne pierdoły mające na celu tylko zachęcić użytkownika funkcjonalnością. Jakośc dżwięku schodzi tu niestety na dalszy plan.
    A co do SONY. Ta firma robi dobre telewizory, a nie sprzęt car audio.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladx Zobacz post
    A co do SONY. Ta firma robi dobre telewizory, a nie sprzęt car audio
    Ciekawe, ciekawe, co powiesz o odtwarzaczu C90R, wzmacniaczach serii XES lub choćby XM - popularna złota seria.
    Prawie każda firma robi sprzęt dla ludu i zamożnego ludu, kwestia ceny.

    Stereotypom mówimy NIE ;-)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    [QUOTE=slavol;286133]Ciekawe, ciekawe, co powiesz o odtwarzaczu C90R, wzmacniaczach serii XES lub choćby XM - popularna złota seria.
    Prawie każda firma robi sprzęt dla ludu i zamożnego ludu, kwestia ceny.

    Stereotypom mówimy NIE ;-)[/QUOTE\]

    Sprzęt, który wymieniłeś wiadomo że bije o klasę ten występujący obecnie na rynku(nowy). Kolega chciał kupić radio, to sobie kupił i jeśli chodzi o moje stwierdzenie odnosząc się do tego konkretnie radia uważam, że mam zupełną rację.
    Nie każda firma robi sprzęt dla każdego. Weżmy na przykład Morela. Najtańszy zestaw odseparowany to wydatek w granicach 750 pln. A za to na allegro niektórzy kupią radio, wzmak, głośniki, i jeszcze okablowanie.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    W kategorii jakość dźwięku popularnych radyjek - w ogóle nie ma co debatować, szczególnie jak podpięte jest do firmowych głośników. Więc użytkownik kieruje się funkcjonalnością, i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Wybór uważam za słuszny.
    Jest jedno małe ale.... Za niewiele więcej można kupić radio z usb i innymi bajerami mające na pokładzie procesor - używane nawet w granicach 500zł.
    Za pomocą takiego radia można w ZNACZĄCY i prosty sposób poprawić jakość dzwięku nawet z seryjnymi głośnikami.
    Dzięki procesorowi radyjka takie posiadają najczęściej trójdrożną zwrotnicę aktywną, oraz korekcje czasową dla każdego kanału. Wystarczy pociągnąć dodatkowy przewód do głośnika wysokotonowego i można ominąć fabryczną "zwrotnicę" a raczej jej brak.
    Ustawiamy sobie filtr dolnoprzepustowy na powiedzmy 60hz, podział w okolicach 3-3.5kHz, pobawimy się czasami w celu poprawy sceny i gwarantuję że nikt nie pozna swojego audio.
    Dziwię się że że nikt nie idzie tą drogą (lub prawie nikt) tylko mnożą się pytania o radia "dobrej jakości" i głośniki dające "dobry bass"

    Sposób jest prosty, tani i DIAMETRALNIE poprawiający dzwięk, oraz niewymagający żadnych kosmicznych pieniędzy.

    Pozdrawiam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem tą myśl z dodatkowym kabelkiem? Skąd go chcesz pociągnąc?

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Z radia, a konkretnie z końcówek mocy do głośnika wysokotonowego. Jeżeli chcemy uzyskać to o czym pisałem każdy głośnik musi być zasilany z pojedyńczego kanału. A orginalnie jeden przewód wchodzi w drzwi i rozdzielony jest w środku.
    Głośnik nisko-średniotonowy zagra wtedy pasmem powiedzmy 60-3500Hz a wysokotonowy od 4000Hz, nie potrzebne są w tym układzie zwrotnice, głośniki pracują w optymalnym dla siebie paśmie.
    Dodatkowo każdy kanał możemy opóźniać względem siebie, po odpowiednich regulacjach dzwięk "podnosi się" nad deskę rozdzielczą, wokale można skupić na środku, i pozornie poszerzyć scenę dźwiękową. Nie wpływa to bezpośrednio na jakość dźwięku ale bardzo uprzyjemnia odsłuch. Do tego stopnia że po kilku minutach w tak nagłośnionym aucie nic nie jest takie jak dawniej ;-)
    Masz (macie) jakieś konkretne pytania pisz (piszcie) śmiało chętnie odpowiem, poniekąd to moje hobby.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Z tym podnoszeniem sie dzwieku to nie jest chyba tak do końca. To ma zapewnić ustawienie tweeterów na wysokości ucha słuchacza.
    No a gdzie jest w tej konfigurachi bas z bagażnika?

  10. #20
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    jesli chodzi o dzwiek to clarion lub alpina

Podobne wątki

  1. Radio bez napędu do 156 - jakie wybrać ???
    Utworzone przez Pablo. w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 22:16
  2. [145] Jakie Wybrać żarówki do AR 145 1.6 TS
    Utworzone przez poziomallo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 22:30
  3. [145] Jakie łożyska wybrać?
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 10:37
  4. [156] jakie radio wybrać?
    Utworzone przez ziomster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 16:01
  5. [156] Radio 400-500 PLN. Co wybrać?
    Utworzone przez destikero w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 14:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory