Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Temat: Co myślicie o tarczach hamulcowych ATM Mikoda?

  1. #51
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Ja również założyłem do mojej GTVki Mikody GT z klockami TRW na przód i tył + sportowy płyn hamulcowy. Po początkowym entuziazmie mam mieszane odczucia.

    Zaraz po założeniu wydawało mi się, że hamują coraz lepiej. Nie mam skali porównawczej bo auto kupiłem w maju 2009 z zardzewiałymi tarczami, które zwalniały a nie hamowały. W zimie i na wiosnę jeżdziłem mało. 2 tygodnie temu rozebrałem cały układ wyjąłem i przesmarowałem tłoczki z przodu i z tyłu, przetarłem papierem ściernym powierzchnię trącą kloców.

    Wrażenia mam takie:
    Na zimno nie hamują wcale - tak jakby były posmarowane olejem
    Po rozgrzaniu jest dużo lepiej, a naprawde dobrze jest gdy są naprawde gorące.
    Taką charakterystykę mają klocki wyczynowe, a na tych TRW nie było żadnego oznaczenia sport czy racing.
    Wydaje mi się, że te klocki nie pylą i nie piszczą bo są bardzo twarde.
    Po przejechaniu może 4 tyś już mam bruzdę na tarczy ok. 0.5 mm.
    Auto hamuje głównie przodem - kłopoty z dogrzaniem tyłu (myślałem że to zaciski stoją ale były rozbierane i sprawdzane i jest ok)
    Myślałem, że mam popsute serwo, które nie daje ciśnienia. Ale kolektor jest szczelny, zaworek zwrotny wymieniony a podciśnienie syczy nawet po 2 godz. od zatrzymania silnika. Pedał jest miekki a gdy hamulce są gorące to lekkie dotknięcie daje dobry efekt.
    Noszę się z zamiarem wymiany klocków na inne np sportowe ale nie wyczynowe.

    Czy ma ktoś może podobne odczucia?

    Pzdr
    Vito

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    To raczej jednostkowy przypadek, widziałeś jak napędza się moje auto i jak dużo z nim pracy mają hamulce, do tego u mnie MIKODY pracują z DS2500 i nic sobie z tego nie robią. Możesz spać spokojnie.
    Co racja, to racja
    Cytat Napisał drvitek Zobacz post
    Auto hamuje głównie przodem - kłopoty z dogrzaniem tyłu (myślałem że to zaciski stoją ale były rozbierane i sprawdzane i jest ok)
    Mi się tył docierał prawie dwukrotnie dłużej niż przód - i wcale mnie to nie dziwi, skoro przód jest sporo cięższy. Musiałbyś się pozbyć korektora siły hamowania, żeby tak nie było.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #53
    demon1977
    Gość

    Domyślnie

    Kupilem taki zestaw do swojej Alfy i nawet bylo fajnie ale tylko na poczatku. Mialy to byc tarcze dla wymagajacych i zaluje ze kupilem. Po 1500km zaczely dudnic przy ostrym hamowaniu potem dudnily juz przy kazdym hmowaniu. Podczas wymiany zawieszenia zauwazylem ze lewa pekla w 6 miejscach z czego w dwoch do polowy wysokosci powierzchni tracej. W tej chwili jestem w trakcie reklamacji i prawdopodobnie powiedza mi ze wjechalem rozgrzana tarcza w kaluze. Takze nic dobrego nie powiem o ATM MIKODA.

  4. #54
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    kurcze czytam i czytam i chyba mowimy o dwoch roznych firmach...kupilem co prawda tylko wentylowane na przod do tego klocki Bosha Roberta i daja rade...Chlopaki z paprotnej we Wroclawiu strasznie sie dziwili co to za mix electronix ale musze powiedziec ze ani rakietowa ani entuzjastyczna jazda uliczna nie wykazaly zadnych mankamentow....ale nie chce krakac

  5. #55
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja krakałem 2 lata - do dzisiaj są super
    ATM ( nacin/nawierc. ) + trw klocki








  6. #56
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    A czy ktos sie orientuje czy idzie dostac do GTV 3.0 przody? Jezeli sie nie myle to 305mm, bo akurat nacinany i nawiercany tyl to az tak niepotrzebny... a przod by sie przydal, ale nie widze na ich stronie nic na ten temat.

  7. #57
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce narazac sie adminom i zebrac jakichs dziwnych punktow karnych ale daj znac na prv a sie dogadamy

  8. #58
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Coś się urodziło odnośnie tarcz 305 do gta? Muszę w mojej 156 wymienić i tak taroxa zestaw zastąpią tarcze go GTV/GTA 305mm i klocki ate do mercedesa g klasy

  9. #59
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Mały update z mojej strony, moje Mikody GT kupione gdzieś w październiku 2008r. dokończyły żywota, niestety nie przez naturalne zużycie a wpływ czynników zewnętrznych ;] W zeszłym tygodniu byłem dość mocno spóźniony do rodziny i szczerze gnałem jak idiota, na obwodnicy pewnego miasteczka, mając grubo ponad 200 na zegarku zmuszony byłem hamować niemal do 0 przez pana który nie raczył zerkać w lusterka przy wykonywaniu manewru zmiany pasa ruchu, auto wyhamowało prawie ;] aby owemu osobnikowi nie skrócić bagażnika zmuszony byłem uciekać poza pas ruchu i w dołku na poboczu złapałem wodę która strzeliła na rozgrzaną do granic możliwości tarczę, wpływ ów strzału na tarczę oceńcie sami na zdjęciach, przez cały okres tarcze jeździły z klockami Ferodo DS Performance więc lekkiego życia nie miały, zużycie tarcz na chwilę obecną koło 50%, do samego końca nie biły, po strzale wodą jedna która spękała od razu furkocze i bije niemiłosiernie, druga jak najbardziej prosta. Generalnie stosunek cena/jakość OK, nie ma się co czepiać, wiadomo można kupić lepszą tarczę no ale i cena 2x-3x wyższa.

    By grzesiekv6 at 2011-03-28

    By grzesiekv6 at 2011-03-28

    By grzesiekv6 at 2011-03-28

    By grzesiekv6 at 2011-03-28

    By grzesiekv6 at 2011-03-28

    By grzesiekv6 at 2011-03-28
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 28-03-2011 o 11:34
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #60
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    GrzesiekK, to nie jest 305? Już wiem, skąd tak nagły montaż brembo

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tarcze Mikoda czy Brembo ?
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 16:49
  2. [156] Mikoda GT + Zimmermann
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 19:47
  3. [159] Ślady na tylnych tarczach hamulcowych
    Utworzone przez wawraf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 18:10
  4. Jak zalozyc klips w tarczach przednich
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 16:47
  5. [156] Tarcze Mikoda
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory