Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: 166 zawieszenie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie 166 zawieszenie

    witam z racji tego ze moje fabryczne spręzyny się juz skonczyły wpadł mi do głowy pomysł aby załozyc cos takiego http://www.allegro.pl/item762312671_...fk_tuning.html lub takiego http://www.allegro.pl/item778281101_...romeo_166.html ceny fajne a i auto bardziej posadzone na glebie bedzie mniej byjało jak na fabrycznych . Teraz pytanie zakładał juz ktos cos takiego lub podobne ??? jaki efekt i wyniki ??
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    ja właśnie się zbieram do wymiany sprężyn i amorków i cały czas mam dylemat czy obniżać. jazda po wawie to i tak koszmar z progami i krawężnikami a jeszcze obniżać auto... ale mam wrażenie że za bardzo mi buja na boki. a jakie amorki kupujesz ? bo bilstain ma obniżające amorki ale dla mnie za drogie

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar _RAFI_W
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Deszczno k/o Gorzowa Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 166,3.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Mam coś podobnego,poprzedni właściciel takie sobie zafundował.Zalety to trzymanie się drogi jest wręcz super,kiedyś koleś jechał za mną swoim autkiem i był pełen podziwu jak to trzyma się drogi.Niestety wad jest więcej niż zalet,wystarczy popatrzeć na drogi jakie u nas są.Pomijając fakt iż osłona silnika dostaje najwięcej to układ wydechowy również nieżle obciera o podłoże.Ogólnie nie jest żle,ja tam się przyzwyczaiłem i jak będę zmieniał sprężyny to kupie podobne.Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    amorki zostawie serie przeciez nie trzeba wymieniac
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Ja mam od czerwca założone Jamex-y te z aukcji powyżej, amorki seria i sobie chwalę
    tutaj masz troszkę więcej na temat zawieszenia -> http://www.forum.alfaholicy.org/foru...e_w_166_a.html

    Pozdrawiam.

  6. #6
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    a nie lepiej dolozyc troszke i kupic sprezyny eibacha?? te fk i jamex smierdza tandeta sorki za stwierdzenie ale moim zdaniem juz lepiej zostac przy serii niz zakladac pseudo sportowe sprezyny

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156 Zobacz post
    amorki zostawie serie przeciez nie trzeba wymieniac
    Czyli twierdzisz ze nie warto wymieniać amorków tylko same sprężyny ? Hmm nie jestem mechanikiem ale czy to nie amorki wybierają nierówności ?

    U mnie sprawa wygląda tak że jak robiłem przegląd okresowy, to na tej "huśtawce" wyszło że żywotność amorków wynosi ok 52% a to bylo z rok temu. Ja już widzę po belli że daje nura przy hamowaniu na czerwonym i na boki też już nie to samo. Dlatego jak już robić to wszystko. Tak myślę. Amorki + sprężyny. Bilstain B6 wychodzi ok 2tys za komplet. Ja nie szukam extra sztywności bo po wawie bez sensu ale jakiś kompromis miedzy komfortem a stabilnością.

    Ale może nie mam racji i wystarczą sprężyny ??? To wtedy napewno eibach

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    Czyli twierdzisz ze nie warto wymieniać amorków tylko same sprężyny ? Hmm nie jestem mechanikiem ale czy to nie amorki wybierają nierówności ?

    U mnie sprawa wygląda tak że jak robiłem przegląd okresowy, to na tej "huśtawce" wyszło że żywotność amorków wynosi ok 52% a to bylo z rok temu. Ja już widzę po belli że daje nura przy hamowaniu na czerwonym i na boki też już nie to samo. Dlatego jak już robić to wszystko. Tak myślę. Amorki + sprężyny. Bilstain B6 wychodzi ok 2tys za komplet. Ja nie szukam extra sztywności bo po wawie bez sensu ale jakiś kompromis miedzy komfortem a stabilnością.

    Ale może nie mam racji i wystarczą sprężyny ??? To wtedy napewno eibach

    kolego powinno być odwrotnie, ja właśnie jestem po wymianie całego zawieszenia, wszystkie pierdoły wymieniłem na nowe łącznie z amortyzatorami odbojami itp. bez sprężyn, wartości na trzepaku miałem zbliżone do twoich i stwierdzam że są niskie, po wymianie amortyzatorów autko prowadzi sie jak nowe i ekstra wybiera nierówności, ja osobiście kupiłem orginały i polecam, dla porównania pewien czas jezdziłem na nowym zawieszeniu ze starymi amorkami i po włozeniu nowych róznica kolosalna.
    Jeśli jet ktoś zainteresowany poduszkam amortyzatorów, amortyzatorami i osłonami do nich w okazyjnych cenach to prosze na priv lub gg.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    sztywna spręzynka i słaby amorek ... fajna konfiguracja będzie nieźle żabkować :-)

    jesli chodzi o sprężyny to polecam kupować oryginały ... ponieważ miały zróżnicowanie na silniki 2.0, JTD, 2.5-3.0, oraz 2.5-3.0automat i 3.0sport. wszelkie spręzynki dostępne od tzw tunerów są jednakowe i nie różnicują cięzaru auta a różnica w ciężarze jest znacząca najlżejsza alfa wazy 1420kg a najcięższa czyli 3.0aut. 1550kg więc różnica to aż 130kg ! to tak jakby posadzić na masce dwie laski albo teściową i tak jeździć

    dlatego na prawdę warto kupić oryginaly sportowe są idealnie spasowane i zapewniają własciwą wysokość nie przysiadają i nie są wbrew logice drogie.
    Do tego KONIECZNIE nowe amorki usportowione inaczej będzie tak żabkować skakać i robić dziwne myki przy szybkiej jeździe że szkoda zachodu na takie póśrodki

    amorki mozna już dobierać dowolnie w tym przypadku seryjne odradzam

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    A jakie są montowane seryjnie? Wiekszość towaru biore z allegro i tam do wyboru monroe, Mmarelli, sachs i oczywiście bilstain ale to poza moim zasiegiem. Z rozmowy wynika ze miałem racje co do wymiany amorków i sprężyn. Blackalfa oryginały sportowe tzn jakie? Amorki usportowione ? Jakieś konkretne firmy ?

    Ja chce zeby to sie trzymalo drogi tylko i zeby w miare małe pieniadze wydac. Tzn nie 500zl ale i nie 2500 bo alfa w tym roku juz zeżarła swój budżet ze 2 razy...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zawieszenie tył
    Utworzone przez danjel0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 19:26
  2. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  3. Zawieszenie tył
    Utworzone przez petro_m w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 10:01
  4. Zawieszenie
    Utworzone przez grzesieks8 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 09:57
  5. Zawieszenie
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory