Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [166] bardzo dziwny problem z odtwarzaniem CD w zmieniarce

  1. #1
    lukanioo
    Gość

    Domyślnie [166] bardzo dziwny problem z odtwarzaniem CD w zmieniarce

    Witam wszystkich,

    Chciałem się na wstępie przywitać bo jestem nowy w gronie Alfowiczów
    Od wczoraj jestem w posiadaniu pięknej niuni Alfy 166. (fotki wrzucę wieczorkiem)
    Mam jednak spory probem z odtwarzaniem CD-ków.

    W aucie jest radio z systemem DSP i 10 głośnikami. Przy odtwarzaniu radia wszystko chodzi dobrze ale gdy przełączę na płytki to pojawia się problem:
    nagraną płytę (z prędkością 16x) zaczyna odtwarzać i jeśli jest cicho głośność to jest ok ale zaraz jak tylko podkręcę volume to zaczyna mi przycinać i to z częstotliwością raz na 1-2 sekundy. Co jest dziwne - podczas słuchania tej płyty cicho wszystko działa (zdażyło się pare razy że przycięło ale to rzadko), przy słuchaniu radia nie ma takiego problemu.
    Kupiłem wczoraj płytę czyszczącą do zmieniarki ale nic to nie dało. Najdziwniejsze że ścianie nie występuje tylko podczas jazdy (co mogłoby wskazywać na czuły laser na nierównościach) ale też na postoju i zawsze jest ta zależność że im głośniej podkręcę radio tym gorzej ścina. Oryginalną płytkę próbowałem i też problem występuję ale jakby troszkę mniej.
    Nie mam pojęcia co to może być.
    Proszę pomóżcie.

    Pozdrawiam,
    Łukasz

    P.S. (do admina) Wiem że tematów o zmieniarkach było ze 30 ale ja się nie potrafię ze swoim problemem wstrzelić w żaden z nich

  2. #2
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    A czy przy słuchaniu muzyki z radia są te same objawy ?

  3. #3
    lukanioo
    Gość

    Domyślnie

    W tym problem że nie. Zauważyłem też że w momencie przycinania zatrzymuje się czas utworu na wyświetlaczu więc na 99% jest to problem zmieniarki. Podejrzewam też że problem wzrasta przy podgłosnieniu ze względu na drgania powodowane basem z głośników. Nie znam budowy zmieniarki więc może ktoś wie co tam mogło nawalić i czy da radę to naprawić?

    Będę wdzięczny za pomoc,
    Łukasz

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    po pierwsze sprawdz czy głosniki w półce są poprawnie zamontowane, następnie kup maty bitumiczne i postaraj sie wytłumic półke od spodu, następnie popracuj nad zamocowaniem zmieniarki , sprawdz czy sie nie telepie, czy jest dobrze przykręcona, albo wyjmnij ją i otul ją jakąc cienką warstwą gąbki i mocno przykręc. ja w audi a6 mialem zmieniarke przyklejoną do odobowy takimi samoprzylepnymi gumami co by sie nie tłukła. Jesli to nie pomoze to ewidentna uszkodzona zmieniarka lub wiązka

Podobne wątki

  1. Problem z odtwarzaniem CD AR 147
    Utworzone przez Mariano97 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 19:28
  2. [159] problem z odtwarzaniem nagranych plyt w connect nav+
    Utworzone przez andrijko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 19:53
  3. Bardzo dziwny problem z odpalaniem z mrozy...
    Utworzone przez adrianek0710 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 19:03
  4. Licznik bardzo bardzo bardzo dziwny temat
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 14:02
  5. [145] Szyba kierowcy - bardzo dziwny problem
    Utworzone przez penny21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 11:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory